آخرین مقالات

لیفت صورت و گردن با تکنیک نخ

لیفت صورت و گردن با تکنیک نخ

زیبایی شناسی غیر جراحی

کاربردهای لیفت صورت و گردن با تکنیک نخ، کاربردهای مزوتراپی و جراحی برای کاهش یا از بین بردن اثرات پیری بر روی پوست انجام می شود. عامل اصلی که فرآیند طبیعی را ایجاد می کند، کاهش کشش فیبرهای کلاژن و الاستین در طول زمان است.

Ultra V-Lift یکی از روش های زیبایی غیر جراحی و غیر جراحی  است که با قرار دادن نخ های قرار داده شده در سوزن انژکتور در زیر پوست با تکنیک های خاصی انجام می شود که با توجه به هر ناحیه متفاوت است. نخ های مورد استفاده حاوی ماده PDO-Polydioxanone هستند. بعد از 2-3 ماه، تارها اثر کششی خود را 50 درصد از دست می دهند و PDO کاملاً به آب و اسید کربنیک تبدیل می شود. بعد از 6-8 ماه به طور کامل از بافت محو می شود.

بافت حمایتی جدید که در اثر اثر بیولوژیکی بافت ایجاد می شود به مدت 18-24 ماه باقی می ماند. این فرآیند در ناحیه زیر جلدی اعمال می شود و فواصل 1 سانتی متری باقی می ماند. پوست مانند حصیری بافته می شود. نخ ها پس از قرار گرفتن احساس نمی شوند و چون بسیار نازک هستند با مشاهده از بیرون روی سطح پوست قابل مشاهده نیستند. مانند نخ های aptos یک راسته (مونوفلامنت)، مارپیچ دوتایی یا چندگانه (تورنادو)، پیچی شکل (Screw) و قلاب های بیرونی (Cog) وجود دارد. پزشک انتخاب و تعداد نخ ها را با توجه به نیاز پوست تعیین می کند. را

دامنه کاربرد

می توان آن را روی تمام بافت های شل شده پوست اعمال کرد و نتایج موفقیت آمیزی به دست آورد.

  • در لیفت ابرو
  • چین و چروک دور چشم
  • در چین و چروک های لب بالا
  • در افتادگی گردن
  • نتایج خوبی در افتادگی بدن مانند بازوها، شکم ، سینه، پاها به دست می آید.

اگر روی پاها، بازوها و سینه اعمال شود، جوانسازی و ریکاوری در نواحی افتادگی پوست مشاهده می شود

پس از برنامه 

علاوه بر اثرات اولیه بلافاصله پس از استفاده، اثرات دیرهنگام مانند افزایش بافت همبند وزنی کلاژن تولید شده توسط خود بدن نیز وجود دارد که ممکن است به تدریج تا 2-3 ماه رخ دهد. بافتی که به مدت 8 تا 10 ماه دائماً با وجود نخ ها تحریک می شود، با تولید کلاژن به رشد خود ادامه می دهد. نخ های بافتی غنی از کلاژن که به مرور زمان اطراف نخ ها سفت می شوند، ذوب نمی شوند، بلکه قوی تر می شوند و این ساختار را برای 2-3 سال حفظ می کنند.

روش های غیرجراحی مانند زیبایی تار عنکبوت، لیفت V، لیفت شاد، سیهوت، آویز دینامیک (آویز فرانسوی)، آپتوس، قالب گیری، آویزان ستاره 6 بعدی با توجه به انواع نخ های محلول و غیر ذوب با موادی مانند پلی لاکتیک اسید متفاوت است. ، پلی کاپرولاکتون. پزشک نخ ها را با توجه به نیاز پوست انتخاب می کند و تعداد آن ها را تعیین می کند.

برنامه HAPPY LIFT

در فرآیند لیفت شاد از نخ های قابل جذب با ماندگاری 5 سال استفاده می شود. محتوای نخ این تکنیک که حدود 13 سال است در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، کاپرولاکتون است. به عنوان جایگزینی برای جراحی لیفت صورت، کاربرد لیفت صورت غیر جراحی پذیرفته شده است. علاوه بر کشش پوست، باعث احیا و شکل دهی سه بعدی می شود. نخ ها با اصل قرار دادن آنها در زیر پوست با کانول های انعطاف پذیر روی پوست اعمال می شوند. .

نواحی مورد استفاده با پزشک تعیین می شود. می توان از آن برای اهدافی مانند لیفت ابرو، لیفت صورت، شفاف سازی خط فک و کشش گردن استفاده کرداین برنامه نیاز به ارائه دقیق تر شرایط استریل دارد. پس از مشخص شدن نواحی که نخ ها در آن قرار می گیرند، ورودی های کانولا با بی حسی موضعی بی حس می شوند. در هنگام استفاده از نخ ها، درد و درد احساس نمی شود. بسته به ناحیه ای که باید درمان شود، این روش 30 دقیقه تا 45 دقیقه طول می کشد. ممکن است بین آن طول بکشد. .

بزرگترین تفاوت با لیفت صورت جراحی این است که می توان نخ ها را از طریق سوراخ های کوچک روی پوست در کانول ها قرار داد. نخ هایی که از طریق این سوراخ ها در زیر پوست قرار می گیرند، ضمن ایجاد اثر کششی روی پوست، باعث ترمیم پوست نیز می شوند. با افزایش تولید الیاف الاستین کلاژن و گردش خون باعث ترمیم، نوسازی پوست می شود . .

آیا اثرات نامطلوب برنامه وجود دارد؟ 

نخ‌های کاپرولاکتون قابل جذب نخ‌هایی هستند که سال‌ها به‌طور ایمن در جراحی‌ها استفاده می‌شوند. قابلیت اطمینان آن با برنامه های کاربردی متعدد و تایید FDA ثابت شده است. پس از اعمال، تورم، قرمزی و کبودی ممکن است فقط در نقاط اعمال شده ایجاد شود. این اثرات احتمالی در عرض 3-5 روز پسرفت خواهند کرد. .

چه کسی می تواند درخواست دهد؟

برای اینکه برنامه به روشی سالم انجام شود، مشورت با پزشکانی که آموزش های ویژه ای در این زمینه دیده اند و تجربه کافی بیمار دارند، صحیح است.

آویز فرانسوی/روش آویز دینامیک

این روش که در بخش زیبایی با نام‌های آویز فرانسوی، آویزهای دینامیک، طناب‌های جوان دائمی و آویزهای قفلی در بخش زیبایی شناخته شد، در سال 2006 با مطالعات بیومکانیکی در فرانسه توسعه یافت. طناب تعلیق انعطاف پذیر چند لایه که در سال 2009 جایزه نوآوری اروپا را دریافت کرد، شروع به استفاده کرد. گزارش شده است که تا به امروز 80 هزار نخ در دنیا نصب شده است.

در واقع، زنجیر پویا نه تنها برای جوان‌تر به نظر رسیدن، بلکه برای اصلاح پویا عدم تقارن صورت بیماران مبتلا به فلج صورت نیز استفاده شده است. تعلیق پویا یک روش لیفت صورت غیرجراحی دائمی است که با تطبیق با حرکات تقلیدی صورت آرامش می‌یابد و اجازه می‌دهد تغییر شکل‌ها بدون ایجاد اختلالات بیانی و عقب‌نشینی اصلاح شوند. نخ جوان دائمی تعلیق موثر ضد پیری را 3 برابر طولانی تر از سایر نخ های آویزان و تارهای تار عنکبوت ارائه می دهد.

کاربرد زنجیر فرانسوی

می‌تواند سال‌ها زیر پوست باقی بماند و تمام داده‌های بیومکانیکی نشان می‌دهد که انعطاف‌پذیری برای کار هماهنگ با بافت ماهیچه‌ای و چربی روی صورت ما و همچنین نرمی آن را دارد. به این ترتیب بدون ایجاد اختلال در حالت چهره، با غنای حالت طبیعی صورت خود، بدون اینکه در زندگی روزمره مورد توجه قرار گیرد، از ظاهری جوان و پرتنش حمایت می کند.

کاربرد با بی حسی موضعی انجام می شود. از آنجایی که از ناحیه سر به عنوان ناحیه چسبندگی در برنامه های صورت استفاده می شود، هیچ بخیه ای استفاده نمی شود و این روش هیچ اثری بر جای نمی گذارد. برای برآمدگی استخوان گونه، ترمیم بیضی صورت، آویزان کردن ابروها، ایجاد ظاهر صاف زیر چانه و کانتور صورت استفاده می شود. پس از برنامه، زندگی روزمره را می توان ادامه داد. این برنامه آسان، بدون درد است و زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار نمی دهد. پزشکان ممکن است داروهای مسکن را برای جلوگیری از درد توصیه کنند.

کاربردتعلیق دینامیک

تعلیق دینامیک روشی موثر برای از بین بردن افتادگی و عمیق شدن خطوط روی صورت به مدت طولانی است. تا 4-6 سال ماندگاری دارد. در این روش از طناب ساخته شده از سیلیکون و PET (پلی اتیلن ترفتالات) استفاده می شود. به لطف PET موجود در آن، دوام آن افزایش می یابد و خاصیت ارتجاعی نخ را تا 20% محدود می کند، در حالی که سیلیکون (سیلیکون موجود در آن مایع نیست، سیلیکون جامد است. اثرات منفی سیلیکون مایع را ندارد. ) ظاهر طبیعی و توانایی حفظ خاصیت ارتجاعی را فراهم می کند. از آنجایی که با بافت ها واکنش نشان نمی دهد، خطر عوارض بافتی کمتر است.
طناب ها ساختاری دارند که می تواند تا 20 درصد کشیده شود. به لطف این ویژگی کششی، هیچ گونه خرابی در میمیک ها ایجاد نمی کند و خطر پارگی وجود ندارد. آرام می شود و با حرکات تقلید سازگار می شود.

برای اطلاع از هزینه لیفت صورت و گردن و اخذ مشاوره رایگان یا رزرو نوبت تلفنی، با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

فهرست